Jakie akcesoria do roweru warto kupić?

Mało kto wie, ale kupno roweru to dopiero pierwszy krok do tego, aby móc bezpiecznie na nim jeździć. Oprócz samego pojazdu koniecznie trzeba także kupić dodatkowe akcesoria do niego, które będą poprawiały bezpieczeństwo podróżowania.

Zabezpieczenie głowy

Z całą pewnością najbardziej podstawowy, ale też najlepiej rozpoznawalnym dodatkiem do roweru jest kask. i choć jego obecność na głowie nie jest obowiązkowa od strony prawnej, to jednak zdrowy rozsądek i zwykła logika nakazują jego posiadanie.
Głowa jest tym elementem ciał, który w starciu z chodnikiem czy też asfaltem nie ma żadnych szans przetrwania, dlatego też tak upadek taki bardzo często kończy się niestety nawet śmiercią. Jedynym sposobem, aby zapobiec tak tragicznemu finałowi upadku, jest posiadanie dodatkowej ochrony na głowę w postaci kasku.

Zabezpieczenie widoczności

Drugim niezbędnym dodatkiem do roweru jest oświetlenie rowerowe. Jest to dodatek, który jest wpisany w kodeks drogowy, co powoduje, że jego używanie jest obowiązkowe. Oświetlenia rowerowego używa się po to, aby być stale widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego. Podstawowym błędem podczas używania takiego oświetlenia jest wyłączenie go w ciągu dnia, A przecież jest to wskazane także, dlatego że mrugające światło nawet w czasie święcenia mocnego światła słonecznego wybija się, co powoduje, że jest lepiej widoczne. A z racji tego, że widoczności nigdy za wiele, to warto także tych lampek używać cały dzień.

Dobrego oświetlenia rowerowego szukaj na: https://www.dobrerowery.pl/oswietlenie-rowerowe