Rower szosowy – bezproblemowy sprzęt na długie trasy

W momencie kiedy myślimy o długiej i szybkiej jeździe to powinniśmy rozważyć zakup takiego urządzenia. Rower ten jest lekki, aerodynamiczny. Za jego pomocą pokonamy liczne drogi z asfaltową nawierzchnią. Ma on średnice opon, która nie przekracza 28, 29 cali. Jeśli myślimy o budowie naszej tkanki mięśniowej to warto zakupić rower górski. Natomiast w przypadku rozwoju naszej kondycji warto zaopatrzyć się w tak zwaną szosówkę, czyli rower szosowy. Jaki rower szosowy będzie dla nas idealny, na co zwrócić uwagę przed i podczas jego zakupu? Dowiesz się o tym czytając ten artykuł. 

Zakup pierwszego roweru szosowego

Przy zakupie naszego pierwszego roweru szosowego musimy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Będą one rzutować na to, czy będziemy się cieszyć z jazdy takim rowerem, czy też zniechęcimy się do niej. 

W pierwszej kolejności powinniśmy zwrócić uwagę na dystans. Musimy wziąć pod uwagę fakt, czy rowerem będziemy jeździć ponad 30 km, czy też 5 km pokonując ten dystans jak najszybciej w celu poprawy naszej kondycji, a głównie oddechu. 

rowery szosowe

W drugiej kolejności warto zwrócić uwagę na wielkość ramy, gdyż zbyt mała rama może sprawić, że jazda rowerem zniszczy nasz kręgosłup. Lepiej więc zapoznać się z tabelkami producenta roweru i dopasować go do naszego wzrostu. 

Trzecią istotną kwestią jest ilość przerzutek. W momencie kiedy tereny, po których będziemy się poruszać będą pagórkowate to warto zainwestować w potrójny mechanizm korbowy, czyli układ składający się z 27 biegów. W przeciwnym razie taki zakup będzie zbędny i warto wtedy zaopatrzyć się w przekładnie, która ma 18 biegów. 

Ostatnim aspektem jest budowa przedniego widelca i sztycy. Warto w tym wypadku zainteresować się włóknem węglowym, który przyczyni się do odchudzenia roweru, a także zwiększy wytrzymałość wszystkich elementów. Gotowa oferta dostępna jest na goride.