Najważniejsze części rowerowe

Aby móc poruszać się swoim rowerem rzeczywiście wygodnie i przede wszystkim bezpiecznie, koniecznie musimy zadbać o to, aby wszystkie jego części nieustannie były w jak najlepszym stanie technicznym.

Często zapominamy tu niestety o rzeczach takich jak tarcze hamulcowe rowerowe uważając, że jeśli jeździmy tylko amatorsko, to nie musimy ani trochę się nimi przejmować. W rzeczywistości jednak jest to poważny błąd który może prowadzić do wielu niebezpiecznych sytuacji – w końcu od takich tarcz hamulcowych rowerowych zależy przede wszystkim to, czy będziemy w stanie skutecznie zatrzymać nasz pojazd w razie takiej potrzeby.

Warto zatem wiedzieć o tym, że aktualnie takie rzeczy nie kosztują nawet szczególnie wiele; sam spadek ich jakości można z łatwością odczuć w czasie jazdy. Tarcze są tu oczywiście jedynie przykładem, ale doskonale pokazują one, że każdy rower posiada wiele części których żywotność jest zwyczajnie ograniczona. Musimy zatem raz na jakiś czas przeprowadzić gruntowny przegląd stanu technicznego naszego roweru – najlepiej jest zrobić to zaraz przed rozpoczęciem sezonu.