Wysokiej klasy przerzutki Shimano

Shimano jest japońską firmą zajmującą się produkcją części rowerowych montowanych zarówno w rowerach ze średniej półki cenowej, jak i tych najwyższej klasy. Japończycy są cenieni za wysoką jakość swoich wyrobów i produkty firmy Shimano nie zawodzą w tej kwestii.

Przerzutki Shimano – rodzaje

Przerzutki tworzone przez firmę Shimano można sklasyfikować tak, jak produkty innych firm – według ich zastosowania. Można wówczas wyróżnić:

– przerzutki szosowe – cechują się dość delikatną budową. Dobiera się je na takiej samej zasadzie jak przy rowerach górskich;

– przerzutki MTB – można je spotkać zarówno w rowerach górskich, jak i trekkingowych oraz crossowych. Dla większości rodzajów przerzutek MTB można znaleźć wyłącznie modele tylne, jednak niekiedy dostępne są również przerzutki przednie. Według producenta, najbezpieczniejszą i najefektywniejszą metodą doboru tylnych przerzutek jest dostosowanie ich do liczby rzędów oraz zębów w kasecie lub znacznie rzadziej – wolnobiegu;

– przerzutki trekkingowe – są to lekko zmienione przerzutki MTB. W ofercie Shimano można znaleźć kilka rodzajów takich przerzutek.

Gdzie kupić przerzutki Shimano?

Najbezpieczniej dokonać takiego zakupu w profesjonalnym sklepie rowerowym – szczególnie osoby początkujące w temacie. Sprzedawcy są w stanie udzielić szczegółowych wskazówek i objaśnić zasady działania poszczególnych mechanizmów, a także dopasować odpowiednie przerzutki do posiadanego roweru.