Kilka słów o marce Cannondale

Wraz z rozwojem popularności turystki rowerowej rosną wymagania ich użytkowników. Z tego powodu amerykańska marka Cannondale produkuje jednoślady o zaskakującym wyglądzie i bardzo wysokiej funkcjonalności. Wyjaśniamy, czym wyróżniają się rowery tego producenta.

Marka Cannondale

Tytułowa marka zaczynała od tworzenia produktów niezwiązanych z branżą rowerową. Tworzyli silniki, klimatyzatory oraz prefabrykaty z betonu. Dopiero kilkanaście lat od rozpoczęcia biznesu zajęli się konstruowaniem rowerów. Ich pierwszy model, podobnie jak wszystkie późniejsze wyróżniał się na tle jednośladów dostępnych u konkurencji. Był znacznie lżejszy, dzięki czemu umożliwiał osiąganie wysokich prędkości bez utraty stabilności jazdy. Rowery marki Cannondale stanowiły sprzęt wielu triumfatorów zawodów kolarstwie szosowym i górskim. W dzisiejszych czasach jest to uznana marka tworząca rowery przeznaczone do jazdy po różnych nawierzchniach, w tym modele do poruszania się po przestrzeni miejskiej.

rower

Rowery Cannondale – funkcjonalność i estetyka

Od momentu rozpoczęcia produkcji pierwszego roweru, aż po dziś dzień marka Cannondale zaskakuje innowacyjnymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi stosowanymi w ich jednośladach. W zależności od przeznaczenia ich modele pozwalają na wygodne pokonywanie kilometrów w górach, na szosach oraz miejskich ulicach. Rowery Cannondale stanowią prawdziwą awangardę w swojej branży. Cechują się designerskim wyglądem, który przykuwa uwagę innych rowerzystów. Ramy stosowane w produktach opisywanej marki zapewniają lekkość użytkowania i bardzo wysoką wytrzymałość. Przerzutki w rowerach Cannondale gwarantują doskonałą precyzje zmiany biegów i szybkie dostosowanie do zmieniających warunków na trasie. Warto dodać, że jest to marka tworząca nowoczesne jednoślady ze wspomaganiem elektrycznym.