Rowery damskie – zalety

Obecnie rowery to cieszą się dużą popularnością zarówno na wsi, jak i w mieście. Istnieją różne modele, które spełnią potrzeby nawet najbardziej wymagających osób — rowery miejskie do jazdy po mieście i rowery górskie, które sprawdzą na trasach pełne adrenaliny. Wybór właściwego nie jest łatwy. Szczególnie kobiety często zastanawiają się, czy powinny zainwestować w specjalnie zaprojektowany damski rower, który ergonomicznie dostosowany i specjalnie zaprojektowany.

Rowery damskie jako środek transportu

Mężczyźni zazwyczaj postrzegają rower jako praktyczny pojazd służący aktywności sportowej. Z kolei kobiety często wykorzystują rower jako środek transportu. Jadą na zakupy, zabierają go do pracy, zabierają kosz piknikowy i przewożą swoje dzieci. Taki rower musi mieć często również praktyczne wyposażenie, takie jak bagażnik, koszyk czy fotelik dziecięcy.

Komfortowe rowery damskie

Ponieważ rower również zwiększa wagę podczas transportu, a balast utrudnia wsiadanie, klasyczne rowery damskie mają niższy punkt wejścia. Pozwala to na pewne trzymanie roweru, wyważenie go, a jednocześnie bezproblemowe siadanie na nim. Wyspecjalizowani sprzedawcy znają szczególne cechy rowerów damskich, które są obecnie dostosowane do kobiecej anatomii. Na tej stronie można znaleźć szeroką ofertę takich jednośladów dla pań.

Rowery damskie

Specjalne mocowanie kierownicy w rowerach damskich

Jedną z różnic między rowerami damskimi i męskimi jest to, że rower damski ma węższe uchwyty, ponieważ kobiety często mają mniejsze i delikatniejsze dłonie niż mężczyźni. Ponadto dźwignie hamulcowe są znacznie bliżej, dzięki czemu można do nich łatwiej sięgnąć.

Porównanie z pozostałymi modelami pokazuje również, że rowery damskie projektowane są jako nieco krótsze. W rezultacie kierownica jest bliżej ciała, a kobieta może siedzieć bardziej wyprostowana. Ta właściwość ma duże znaczenie, gdy rower jest używany do transportu. Jeśli przedni kosz załadowany jest zakupami ważącymi dziesięć kilogramów, pozycja pionowa ułatwia zachowanie równowagi podczas manewrowania między pojazdami.