Jaki licznik rowerowy warto wybrać?

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze akcesoria rowerowe, to liczniki cieszą się wśród rowerzystów największym zainteresowaniem. Producenci mają w swojej ofercie sprzedażowej bardzo wiele modeli do wyboru, dlatego też warto dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Jakie funkcje powinny posiadać porządne liczniki?

Dobry licznik rowerowy powinien pokazywać nie tylko aktualną prędkość i przejechany dystans, ale również czas wycieczki oraz całkowity dystans. To właśnie dzięki tej ostatniej funkcji będzie można szybko sprawdzić ile kilometrów przejechało się w ciągu dnia, tygodnia, miesiąca albo roku. Bezprzewodowe liczniki rowerowe (https://www.dobrerowery.pl/liczniki-rowerowe) bardzo często wyposażone są również w zegarek i stoper. Osoby, które często podróżują w nocy, powinny rozejrzeć się za modelami, które mają podświetlaną tarczę. Najbardziej zaawansowany licznik rowerowy wyposażony jest w pulsometr, dzięki któremu będzie można badać puls w trakcie jazdy.

Wodoszczelne modele

W Polsce pogoda pozostawia wiele do życzenia, dlatego też warto postawić na wodoszczelne liczniki rowerowe, które poradzą sobie nawet w trakcie dużego deszczu. Na aukcjach internetowych można znaleźć bardzo wiele tanich liczników wodoszczelnych, ale pamiętać należy o tym, że w wielu sytuacjach jest to tylko chwyt marketingowy. Skuteczną ochronę przed wodą mogą zapewnić jedynie oryginalne liczniki od renomowanych producentów, dlatego też to właśnie za nimi warto się rozejrzeć.