Jak dobrać odpowiednie zabezpieczenie roweru?

Kradzieże rowerów zawsze budziły i wciąż budzą wiele kontrowersji. Dla niektórych właścicieli ich rower jest świętością, a dla innych tylko pojazdem służącym do przemieszczania się. Jednak dla każdego właściciela roweru kradzież jego pojazdu jest czymś złym i bardzo przykrym.

Jakie jest najlepsze zabezpieczenie?

Każde zabezpieczenie roweru polega na tej samej zasadzie. Rower przypina się do jakiegoś stojaka za pomocą: linki, u-locka, spirali, łańcucha czy linki. Jednak każde zapięcie można przeciąć i tak też robią złodzieje. Uważa się jednak, że przypięcie roweru do jakiegoś stojaka powinno być sztywne i mieć jak najmniejszą przestrzeń, tak by nic nie można było podłożyć. Zabezpieczeń rowerowych (zobacz rodzaje zabezpieczeń) jest bardzo dużo, dlatego decydując się na to najlepsze, trzeba zwrócić uwagę na jego sposób zapięcia, ścisłość założenia go wokół roweru oraz łatwość transportu, ponieważ takie zabezpieczenie cały czas wozi się ze sobą.

Jakie są zamki?

Odpowiednie zabezpieczenia zapinane są na kluczyk lub kłódkę mają zamki tradycyjne lub szyfrowe. Jeśli chodzi o zamek tradycyjny to istnieje ewentualność, że można zgubić kluczyć, jeśli chodzi o zamek szyfrowy t wiadomo jest, że jest on łatwiejszy do sforsowania przez złodzieja.

Dodatkowe zabezpieczenia

Dodatkową formą zabezpieczenia roweru przed kradzieżą może być jego oznakowanie. Taki kod można wpisać na posterunku policji. Oznakowanie pozwoli łatwiej odnaleźć skradziony wcześniej rower.