W jakich warunkach przydają się rowery enduro?

Ludzie decydują się na coraz nowocześniejsze rowery, co ułatwia jazdę po przy najbardziej niestandardowych trasach. Świetnie sprawdzają się wtedy rowery enduro, które poleca się przy nierównościach i przeszkodach w terenie. W jakich sytuacjach warto z nich korzystać? 

Zalety rowerów enduro 

Rowery enduro znacznie różnią się od standardowych wersji górskich, których używa się przy nierównym terenie. Zazwyczaj posiadają grubsze opony – nieocenione przy przeszkodach na trasie. Rozmiary kół od 26 do nawet 29 cali przydają się w trakcie długich wycieczek, gdzie łatwiej o oszczędzanie sił. Do innych zalet rowerów enduro należy zaliczyć:

rowery enduro
  • niską wagę
  • kąt nachylenia ramy 
  • mniejsze wymiary niż w przypadku rowerów górskich 

Wszystkie z nich ułatwiają pokonywanie najtrudniejszych tras, gdzie nie brakuje kamieni, stromych podjazdów oraz poprzecznych nierówności terenu. Największy wybór rowerów enduro jest na goride.

Dlaczego rowery enduro świetnie sprawdzają się w jeździe terenowej?

Rowery enduro stawiają zazwyczaj na lekkie materiały, co można ewidentnie odczuć w trakcie jazdy po trudnym terenie. Nie przez przypadek wybierają je fani tras górskich, gdzie liczy się grubość opon i szerokość kół. To, co wyróżnia rower od wersji górskich jest kąt nachylenia ramy, który wynosi około 75º. Ma to bezpośrednie przełożenie na prowadzenie roweru, gdzie łatwiej pokonywać zakręty. Przydaje się to podczas intensywnych zjazdów, gdzie trzeba uważać na różne niebezpieczeństwa na trasie.