Czym kierować się przy wyborze bidonu rowerowego?

Bidony stały się podstawowym wyposażeniem wielu rowerzystów, szczególnie tych, którzy lubią długie trasy. Dzięki przymocowanym do ramy pojemnikom z wodą, mogą gasić pragnienie w czasie jazdy, oszczędzając tym samym czas i energię. Jak wybrać najlepszy bidon?

Czy warto postawić na bidon termiczny?

Pojemny i ergonomiczny – tak wygląda przeciętny bidon rowerowy Camelbak i inni producenci kuszą jednak coraz częściej ofertami bidonów termicznych, które cieszą się wielkim powodzeniem. Dlaczego? Bo takie pojemniki na wodę świetnie trzymają temperaturę, dzięki czemu rowerzysta w okresie letnim może cieszyć się zimnym płynem nawet po długiej jeździe, z kolei amatorzy zimowych wycieczek nie muszą ryzykować, że przewożona przez nich woda będzie nadawała się do picia nawet wtedy, gdy na trening wybiorą się w mroźny dzień.

Aluminium czy tworzywa sztuczne?

Wśród bidonów rowerowych Camelbak pojawiają się akcesoria o zróżnicowanej pojemności, wykonane z różnych materiałów. Wielkim powodzeniem cieszą się bidony z aluminium, mogące się pochwalić dobrą izolacją. Są one jednak dość ciężkie, dlatego osoby lubiące długą i szybką jazdę chętnie sięgają po bidony rowerowe z tworzyw sztucznych. Przy wyborze takiego bidonu trzeba jednak upewnić się, iż wybrany model jest wolny od chemicznych dodatków. To bardzo ważne dla tych, którzy dbają o swe zdrowie, jak i dla tych, którzy chcą zachować smak przewożonych w takim bidonie napojów.