W co doposażyć rower górski?

Rower górski to zdecydowanie jeden z najczęściej wybieranych rowerów do miasta. Jak się jednak okazuje, pomimo swoich genialnych właściwości, można go doposażyć w kilka dodatkowych akcesoriów. Jakie konkretnie rzeczy można dołożyć do takiego roweru?

Odpowiednie oświetlenie

Nie da się ukryć, że jedną z najważniejszych rzeczy, jakie można dołożyć do roweru, jest oświetlenie. Musi się ono znaleźć nie tylko z przodu roweru, lecz również z jego tyłu, aby rowerzysta był odpowiednio widoczny podczas jazdy. Co więcej, poleca się, aby mieć na sobie także dodatkowe odblaski, które pozwolą być lepiej widocznym podczas jazdy.

Błotniki rowerowe

Choć rowery górskie cechują się naprawdę świetnymi właściwościami jezdnymi, to jednak wiele osób ma wątpliwości, czy aby na pewno sprawdzaj się w mieście. Głównym zarzutem w tym kierunku jest oczywiście brak błotników, co sprawia, że wystarczy kilka metrów pokonane na mokrej drodze, aby mieć całe ubranie w ruinie. Z tego też powodu mocno poleca się, aby na rowerze mieć zamontowane choćby najprostsze plastikowe błotniki.

Uchwyt na telefon

Rower górski to taki model roweru, który z powodzeniem może być używany właściwie w każdych warunkach. Aby móc skorzystać z jego możliwości wjechania praktycznie wszędzie, warto mieć na kierownicy zamontowany uchwyt na telefon, który może służyć jako nawigacja, kierując w ciekawe, wybrane wcześniej miejsca. Bez takiego uchwytu byłoby to bardzo niewygodne.