Rękawiczki rowerowe- element ubioru, który bardzo dobrze wywiązuje się ze swej roli w trakcie dalekich podróży

Uprawiając kolarstwo- trzeba odpowiednio zadbać o kondycje stawów, bo one są najbardziej narażone na przeciążenia. Gdy się tego w porę nie zrobi, można narazić się na liczne kontuzje.

Jak zadbać o stawy, będąc pasjonatem kolarstwa?

Po pierwsze nie należy ich zbytnio obciążać. Gdy organizm wysyła sygnały, by chwilkę odpocząć, należy go niezwłocznie posłuchać. Poza tym przed każdą nawet najmniejszą przejażdżką powinno się przeprowadzić maleńką rozgrzewkę. Stawy zarówno te kolanowe, jak i łokciowe muszą być zabezpieczone za pomocą ochraniaczy. Tylko tak ma się pewność, że w razie wywrotki lub innego losowego zdarzenia nic się im nie stanie.

A w czym mogą nam pomóc rękawiczki rowerowe?

Do głównych zadań rękawiczek rowerowych należy przede wszystkim ochrona palców u rąk przed zimnem, wiatrem oraz przypadkowymi stłuczeniami. Rękawiczki rowerowe (https://www.dobrerowery.pl/rekawiczki-rowerowe) pozwalają także zachować pewny uchwyt, przez co łatwiej prawidłowo manewrować kierownicą u roweru. Wspomniane rękawiczki zapobiegają też poceniu się rąk. Niby to błahostka, lecz w trakcie jazdy jednośladem może mieć znaczenie.

O czym należy pamiętać, kupując rowerowe rękawiczki?

Przede wszystkim, by dobierać je zgodnie z rozmiarem dłoni. Po drugie najlepiej sprawdzają się w trakcie jazdy te rękawiczki rowerowe, które mają regulacje na rzepy. Po trzecie dobrze upewnić się przed zakupem, czy wybrany przez nas egzemplarz rękawiczek na pewno jest uszyty z przepuszczalnego materiału.