Jaka kurtka na rower?

Każdy rowerzysta doskonale zdaje sobie prawe z tego, że oprócz samego roweru, jego osprzętu czy też dodatkowych akcesoriów, niezbędne jest posiadanie właściwej odzieży. A nie ma z tej kategorii nic ważniejszego niż odpowiednia kurtka na rower. Dlaczego jest ona tak ważna, a co najważniejsze, jak ją wybrać, czyli jakie jej cechy są najbardziej istotne?

Dlaczego warto ją mieć?

Co konkretnie powoduje, że jesienna kurtka na rower jest tak ważnym elementem wyposażenia każdego rowerzysty? Jakie cechy sprawiają, że jest tak wskazana? Tak zwany niedzielny rowerzysta, który wykorzystuje swoje dwa kółka jedynie do jazdy do pracy, z pewnością nie odczuje tego, jakie zalety posiada taka kurtka. Jeśli jednak ktoś traktuje rower w nieco bardziej zaawansowany sposób, szybko zda sobie sprawę, jak ważne zalety ona posiada. Nie tylko jest w stanie uchronić ciało przed wilgocią i zamoczeniem, lecz również potrafi zachować odpowiednią temperaturę ciała nawet podczas naprawdę potężnej ulewy, co zabezpiecza przed przykrymi konsekwencjami w postaci przeziębienia.

Jakie cechy powinna mieć dobra kurtka na rower?

Jakie jednak konkretnie cechy powinna mieć dobra kurtka na rower? Przede wszystkim musi bardzo dobrze przylegać do ciała, tak aby się nie podwijała i nie odstawała, co mogłoby przepuszczać powietrze oraz wilgoć. Nie można także zapominać o tym, że materiał musi być odpowiednio elastyczny, aby pracował z rowerzystą, a także oddychający, aby skóra się w nim nie zapacała.