Zasady udanego trekkingu

Większość miłośników gór traktuje spacer po szlakach jako przyjemną zabawę. Nie brakuje jednak takich, dla których góry stanowią wyzwanie. Często schodzą oni ze szlaków i wyznaczają sobie ekstremalne trasy. Mowa tutaj o trekkingowcach.

Trekking – co to takiego?

Pojęcie trekkingu odnosi się generalnie do trudnych form wędrowania. Może dotyczyć wędrowania po górach, ale również po wielu innych miejscach. Trekkingowcami nazywa się bowiem również miedzy innymi podróżników, którzy przemierzają bieguny polarne. Trekking górski w porównaniu do trekkingu na biegunach polarnych wydaje się czymś niezwykle prostym. Okazuje się jednak, że nie zawsze jest łatwo.

Turystyka z dobrym sprzętem

Niewątpliwie, nie sposób sprawnie wspinać się po górach i pokonywać kolejne trasy, jeśli nie ma się dobrego sprzętu. Jeśli chodzi o trekkingowców, nie mogą oni sobie poradzić bez dobrych butów. Powinny to być jak najwyższe buty trekkingowe damskie czy też męskie, które uniemożliwiają przedostanie się do środka wilgoci. Ponadto, powinny być wykonane z materiałów, które nie ulegają zniszczeniu nawet pod wpływem ekstremalnych czynników pogodowych.

Rzecz jasna, w górach bardzo przydają się również odpowiednie kijki. Powinny być one oczywiście twarde i mocne, ażeby nie uległy na trasie złamaniu. Niemniej jednak, powinny również zachować przynajmniej odrobinę elastyczności, gdyż w przeciwnym wypadku nie będzie dało się z nich korzystać.